reklamı kapat

POPÜLER

puma
Puma RS Computer
puma

Özellikleriyle dikkat çeken akıllı ayakkabı: Puma RS-Computer [Video]

Puma, bir döneme damga vuran akıllı ayakkabısını güncellenmiş modelini yurt dışında satışa sundu. Puma’nın 1986 yılında piyasaya sunduğu Puma RS-Computer isimli ayakkabısı zamanın ötesindeki teknolosiyle fark yaratmıştı.

1986 yılındaki Puma RS-Computer süre, mesafe ve kalori takibi yapabiliyordu. Elde edilen verileri kablo bağlantısıyla Apple IIE, Commodore 64 ve IBM gibi bilgisayarlara aktarılabiliyordu. Puma 32 yıllık zamanın ardından akıllı ayakkabısı RS-Computer’ın yeni modeliyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Tasarım açısından bir önceki modelden pek de farkı bulunmayan yeni model LED göstergelerle ve üç eksenli hız ölçerle geliyor. USB bağlantısı üzerinden şarj edilebilen ayakkabı Bluetooth bağlantısıyla mobil cihazlarla kablosuz iletişim kurabiliyor. iOS ve Android’li cihazlara destek veren ayakkabı kullanıcıların verilerini 30 güne kadar kaydedebiliyor. Londra, Tokyo ve Berlin’deki Puma mağazalarında piyasaya sunulan akıllı ayakkabı dünya genelinde sadece 86 adet üretilmiş durumda. Puma RS-Computer’ın yurt dışındaki fiyatı ise 500 dolar.

Puma RS-Computer dünyanın ilk bilgisayarlı koşu ayakkabısı değil

Puma’dan önce 1984 yılında Adidas’ın Micropacer isimli ayakkabısının dünyanın ilk bilgisayarlı ayakkabısı olduğunu belirtmekte yarar var. Adidas kalori takibi yapabilen bu ayakkabısını yeniden satışa sunmuştu.

İlginizi çekebilir

1986 yılında satışa sunulan Puma ayakkabı