reklamı kapat

POPÜLER

Puma akıllı saat
Puma akıllı saat
Puma akıllı saat

Puma imzalı ilk akıllı saat tanıtıldı; işte özellikleri ve fiyatı

05 Eylül 2019

Spor giyim konusunda dünya devi Puma, akıllı saat tarafına da giriş yapıyor. İşte firmanın ilk saati ve açıklanan tüm özellikleri;

Akıllı saat pazarında artık bir isim daha bulunuyor. İlk model için Fossil Group ile ortaklığa giden Puma, karşımıza spor odaklı bir akıllı saatle çıkıyor. Tüm ince detaylarının daha sonra aktarılacağı saat, ilk olarak gücünü Qualcomm Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. 1,19 inç yuvarlak bir AMOLED ekran üstüne kurulan saat, 44 mm alüminyum bir kasa kullanıyor. İşletim sistemi Android tabanlı Wear OS olan ve bu açıdan geniş entegrasyon ve uygulama seçeneği sunan saat, 4 GB dahili depolama ile 512 MB RAM‘e sahip. Yerleşik olarak nabız ölçümü yapabilen modelin, Google Pay için NFC desteği de unutulmamış. Tahmin edebileceğiniz üzere su geçirmeyen saat, 50 dakika içerisinde yüzde 80 oranında şarj edilebiliyor deniyor.

Puma akıllı saat
Puma akıllı saat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Puma, akıllı saat pazarında başarılı olabilir mi?

Bu biraz zor görünüyor. Firmanın önemli bir kitlesi olmasına rağmen ürünün pazara kattığı en ufak bir yenilik bulunmuyor. Bir başka Wear OS saat olarak geçen ürün, açıklandığı kadarıyla 275 dolar yurtdışı fiyatına sahip. Kasım ayında çıkacak saatin, Türkiye’ye gelmesi pek beklenmiyor. Akıllı saatler uzun süredir yerinde sayıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Garmin’in en yenisi