reklamı kapat

POPÜLER

Casio G-Shock Wear OS

Casio, ilk Wear OS işletim sistemli G-Shock akıllı saatini tanıttı

Saat tarafının en bilindik isimlerinden Casio, ilk Wear OS işletim sistemli G-Shock akıllı saatini tanıttı. İşte bilinmesi gerekenler;

Casio akıllı saat pazarına ilk defa adım atmıyor. Ancak firma ilk defa Google’ın geliştirdiği Wear OS işletim sistemini bir kaslı G-Shock’a koymuş durumda.

Wear OS işletim sistemi ile uygulama / yazılım desteği ve bağlantı desteği özellikle Android telefonlar ile yüksek olan yeni G-Shock, tam olarak GSW-H1000 adına sahip.

Görebileceğiniz üzere bir G-Shock olarak zorlu şartlara dayanıklı olan akıllı saat, 200 metre derine kadar sorunsuz olarak inebiliyor. Modelde birçok fiziksel butonun yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

Modelde çiftli LCD ekran kullanılıyor. Bir ekran aşağıda da görebileceğiniz üzere renksiz ve sadece tarih ile saat gibi verileri veriyor. Diğer ekran ise renkli ve altta yer alıyor.

Yuvarlak tasarımını benimseyen GSW-H1000, yerleşik GPS’e sahip ve firmaya göre renkli ekran ile 2 güne yakın bir pil ömrü sunuyor. Sürekli renksiz ekranda pil ömrü 1 aya kadar uzuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wear OS’lu Casio G-Shock, her kalemde bildirimleri üzerine alıyor

Birçok farklı kalemde aktivite takibi yapabilen akıllı saat, Google Assistant desteğine de sahip. Modelin tek kötü yanı ise fiyatı oluyor.

Kırmızı, mavi ve siyah olmak üzere üç farklı renkte gelen GSW-H1000, 700 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Saatin satışı ise mayıs ayında başlayacak bilgisi veriliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en ufak aksiyon kamerası