reklamı kapat

POPÜLER

Casio WSD-F30

Casio’nun zorlu şartlara dayanıklı en yeni Wear OS akıllı saatiyle tanışın

Kuşkusuz saat denildiği zaman akla gelen ilk isim halen Casio. Analog tarafta büyük bir ürün gamına olan firma, akıllı tarafı da unutmuyor. Karşımızda WSD-F30 modeli bulunuyor.

Casio‘nun yeni akıllı saati WSD-F30, Google’ın Wear OS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Direkt olarak dış mekan kullanımına özel olan saat, “Pro Trek Smart Outdoor Watch” serisinde yer alıyor. Özellikle turuncu rengiyle dikkat çeken model, kaslı bir gövde tasarımı kullanıyor. WSD-F20’nin üzerine konumlanan model, daha kompakt bir formda karşımıza çıkıyor. Özel bir algoritması bulunan saat, söylendiği kadarıyla sınırlı modda üç günü, normal modda 1.5 günü rahatlıkla geçirebiliyor. Bu da modelin kullanım sahası düşünüldüğü zaman çok güzel görünüyor. Pil konusunda WSD-F20’ye göre ciddi anlamda gelişen WSD-F30, düşmelere ve darbelere rahatlıkla dayanabiliyor. Akıllı saatin içerisinde barometre, altimetre ve pusula yerleşik olarak geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casio WSD-F30

Casio WSD-F30, arazi maceralarına özel

Siyah renkli bir versiyonu da bulunan saat, yerleşik bir GPS birimine de sahip. Bu sayede renkli haritasına internet bağlantısı olmadan da erişim sunabilen saat, 1.20 inç 390×390 piksel OLED ekran üzerine kuruluyor. 50 metre suyun altına indirilebilen F30’un satış fiyatı henüz açıklanmıyor. Modelin ne zaman satışa çıkacağı da henüz bilinmiyor.

İlgili Video

Akıllı saatler için açık kaynak işletim sistemi