reklamı kapat

POPÜLER

Casio
Casio
Casio

Casio’dan sınırlı sayıda üretilen Android Wear 2.0’lı akıllı saat

Casio  sınırlı sayıda üretilecek yeni Android Wear akıllı saatini görücüye çıkarttı. Casio WSD-F20-WE adını taşıyan akıllı saat, geçtiğimiz nisan ayında tanıtılan WSD-F20 modeliyle aynı özelliklere sahip olsa da farklı rengiyle o modelden ayrılıyor. Kristal bir görünüm için saatte florit beyaz adı verilen farklı bir renk kullanılıyor.

Casio’nun aktardığı bilgiye göre saat önümüzdeki ayın sonunda belirli pazarlarda satışa sunulacak. Dünya genelinde sadece 1.500 adet üretilen saatte 320 x 320 piksel çözünürlüklü 1,32 inçlik TFT LCD ekran bulunuyor.  Saatte düşük güçlü dahili GPS özelliği de yer alıyor. Çevrimdışı harita desteği sayesinde mobil cihazlara ihtiyaç duymadan yönlendirme yapabilen Android Wear 2.0 yüklü gelen saat Bluetooth 4.1 ve aktivite takibi gibi özelliklere de destek veriyor. Normal bir kullanımda bir güne varan veya GPS aktifken/ağır kullanımda 18 saate kadar kullanım süresi vadeden saat MIL-STD-810G askeri sertifikasıyla darbelere karşı da oldukça dayanıklı.

Android Wear 2.0’lı Casio akıllı saatin fiyatı ne olacak?

50 metre su altında da rahatlıkla çalışabilen saatin fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil. Mevcut modelin yurt dışı fiyatının 500 dolar olduğunu hatırlatmakta yarar var. Casio’nun yeni saatinin 1.500 adet üretileceği göz önüne alınırsa yeni modelin çok daha yüksek fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.