reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung imzalı Wear OS akıllı saat için ilk kanıt bulundu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, gelecek akıllı saat modellerinde işletim sistemini değiştiriyor. Bu konuda ilk kanıt geldi.

Samsung, daha önce de aktardığımız üzere akıllı saat modellerinde Tizen işletim sistemini kullanıyor. Ancak geçtiğimiz ay bu durum yakında değişebilir denilmişti. Çünkü firmadan direkt olarak Wear OS temelinde akıllı saatler geliyor ve bu konuda ilk kanıt Galaxy S20’nin en son “kernel” kodlarında ortaya çıkmış durumda. Henüz kodlarda “merlot” adıyla geçen Wear OS cihaz hakkında çok fazla detay yok. Ancak bunların yakında ortaya çıkması bekleniyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta da “Wise” ve “Fresh” olarak geçen iki model ortaya çıkmıştı. Yakında daha da detaylanması beklenen Samsung imzalı yeni akıllı saatler, Google’ın Wear OS’u ile çok daha gelişmiş bir seçenek olacaklar gibi görünüyor. Bu da büyük merak uyandırıyor.

Samsung en son Türkiye’ye Galaxy Watch 3 akıllı saat modeli için yeni bir versiyon getirdi

Samsung Galaxy Watch 3 akıllı saat modelinin paslanmaz çelik yanında hazırlanan dikkat çeken Titanyum kasalı versiyonu da artık Türkiye pazarında da resmi garantili olarak elde edilebiliyor. Yukarıda görebileceğiniz model için açıklanan resmi Türkiye fiyatı ise tam 4.999 TL seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un Türkiye’de sattığı en pahalı akıllı saat olan model, temelde sadece üstüne kurulduğu Titanyum kasa ile fark yaratıyor. Global olarak sadece 45 mm kasası bulunan ve bu açıdan daha çok erkeklere hitap eden akıllı saat, sadece siyah renkte hazırlanmış, paslanmaz çelik kayış ile geliyor ve direkt olarak buradan elde edilebiliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de de satılan akıllı saati