reklamı kapat

POPÜLER

En pahalı uyuya kalma; Tayvan’daki Ferrari kazası dış basının gündeminde

Üç adet Ferrari için kötü bir senaryoyla sonuçlanan kazada, direksiyon başında uyuyan sürücü için ülke genelinde kampanya başlatıldı.

Asfalt üzerinde karşılaştığımız kazaların bazen çok ağır bedelleri olabilir. Kötü senaryo olarak nitelendirebileceğimiz can kaybını bir kenara bıraktığımızda, süper spor otomobillerin merkezinde yer aldığı kazalar zarar bilançosu olarak listenin tepesinde kendisine yer açıyor. Tayvan’da yaşanan ve dış basında büyük yankı bulan kazanın merkezinde tam tamına 3 adet Ferrari’nin bulunması, olayı başlı başına sıradanlıktan çıkarıyor. Kazaya sebebiyet veren ve Mitsubishi’yi kullanan sürücü ise, en az otomobiller kadar sosyal medyada kendisine yer bulmuş. Kaynaklardan gelen bilgilere baktığımızda, sürücünün direksiyon başında uyuya kalarak resimdeki 3 Ferrari’ye çarptığını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal medyada kampanya başlatıldı

20 yaşında olduğu söylenen sürücünün, muhtemelen bundan sonraki hayatında da yapabileceği en pahalı uyuya kalma olarak kayıtlarına geçireceği olayın ardından, sosyal medyada bir kampanya başlatılmış durum.da Aylık yaklaşık 1.100 dolara çalışan bir işçi olduğu söylenene sürücünün, kazada oluşan hasarı karşılaması için 28 yıl aralıksız çalışması gerekiyor. Rakamsal olarak baktığımızda ise ortada yaklaşık ortada 390.000 dolarlık bir zararın varlığı karşımıza çıkıyor. Olayın basına yansımasıyla birlikte Ferrari sahiplerinin uyuya kalacan sürücüyü affetmesi için başlatılan kampanya ise, karşılıksız kalacak gibi görünüyor. Bunun sebebiyse hasarın karşılanılmasının talep edilmesi. Olayın ardından açıklamalarda bulunan sürücü; “Kazanın ardından başımın büyük bir belaya gireceğini hissettim. İnsanların bana olan tepkisi ise gerçekten inanılmazdı. Herkes bana yardım edip para vermek istedi. Bazıları 160, bazılarıysa 325 dolarlık para yardımı yaptılar. Bu yaşandığı için gerçekten çok üzgünüm. Ne kadar uzun zaman alsa da onlara olan borcumu ödemek zorundayım.” diyerek devam eden bağış kampanyasının 24.000 doları bulduğunu ifade etti.

İlginizi çekebilir

Ferrari SP-1