reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

kaza anında
Subaru WRX
Subaru WRX
Subaru WRX
Subaru WRX
Subaru WRX
Subaru WRX

Motorun gövdeden ayrıldığı büyük Subaru WRX kazası [Galeri]

Spor otomobil denildiği zaman akla gelen ilk beş otomobilden birisi olan Subaru WRX, bu sefer çok kötü bir haberle gündemde yer alıyor.

Advertisement

Her gün dünya genelinde binlerce trafik kazası oluyor. Genelde sürücü hatası nedeniyle meydana gelen kazaların hepsi elbette gündeme gelmiyor. Gündeme gelenler de çok uç seviyede meydana gelen kazalar oluyor. İşte bu kazalardan birisi karşımızda bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen şaşırtıcı kazanın merkezinde mavi rengiyle petrolhead’lerin hayalini süsleyen modellerden Subaru WRX yer alıyor. Aslında yukarıdaki fotoğraflar durumu açıkça anlatıyor. 50 km/s hız sınırına sahip yolda 130 km/s hızla giden alkollü sürücü, karşısına çıkan bisikletliye çarpmamak için direksiyonu kırıyor ve yol kenarından duran başka bir otomobile çarpıyor. Bu darbe sonucunda motor ve vites kutusu çevredeki bir evin önüne düşen otomobil, neyse ki kimsenin hayatını almıyor. Bu kaza sırasında ilginç olarak sürücü de hayatını kaybetmiyor. Emniyet kemeri takılı olmayan alkollü sürücü, darbe ile aracın dışına fırlamasına rağmen ciddi kırıklar harici hayati bir darbe almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru WRX kazası gerçekten çok ucuz atlatılmış

Alkollü şekilde yüksek hızda araç kullanma sonucunda meydana gelen bu kaza dediğimiz gibi gerçekten ucuz atlatılmış. Bu kazada kimsenin ölmemesi adeta mucize gibi görünüyor. Kendini bilmez kişiler yüzünden her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Firmalar boşuna sürücülerin alkollü olup olmadığını tespit edebilen sistemler geliştirmiyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla’nın sürücüsüz gelecek şovu