reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Dereceler Volvo’yu aratmıyor; Peugeot 508 çarpışma testiyle güven verdi [Video]

Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen testlerde tasarım ve donanım kadar güvenlikte de ileri seviyeye sahip bir Peugeot 508 karşımıza çıktı.

2018 yılın en önemli isimlerinden birisin hiç şüphesiz Peugeot 508 oldu. Elde ettiği tasarım değişimiyle bu zamana kadar görmediğimiz bir premium sportiflik ruhuna bürünen araç, Türkiye’deki kullanıcıların da ilgiyle beklediği otomobiller arasında. Şubat 2018’de başlayan tanıtım sürecinin ardından station wagon gövde tipiyle de karşımıza çıkan 508, markasının elektrik geleceğinin temel taşı olan hibrit teknolojisinde de kendisine yer buldu. Bir yandan tüm bunlar devam ederken, potansiyel alıcıların kafasındaki güvenlik maddesi de bir soru işareti olarak süre gelmeye devam ediyordu. Euro NCAP’in paylaştığı yeni test serinin sonuçlarında karşımıza çıkan dereceler, yeni jenerasyon 508 ile ilgili var olan tüm soru işaretlerini ortadan kaldırma potansiyeline sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derecelendirme detayları

Diğer modellerle aynı standartlarda geçekleştirilen testlerin toplamda dört farklı kriter üzerinden ortalama olarak sonuçlandığını biliyoruz. Yeni jenerasyon 508’in; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 96, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 74 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 76 oranında rakamlar elde ettiği görülüyor. Her şey bir araya geldiğindeyse aracın 5 yıldızla derecelendirildiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günde Volvo V60’ın elde ettiği rakamlar çıtasında bir seviye ortaya koyan 508’in bu performansıyla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiz.