reklamı kapat

POPÜLER

2018 Peugeot 508

Tamamen değişen dış ve iç tasarımıyla sınıf atlama zamanı; karşınızda 2018 Peugeot 508

Resmi tanıtımının öncesi ikinci bir sızıntıyla karşımıza çıkan 2018 Peugeot 508, bu kez merak edilen tüm tasarım detaylarını sergiliyor.

İki gün önce ilk sızıntı görselleri üzerinden dış tasarımındaki değişimlerle ilgili ilk detaylarını görme fırsatına eriştiğimiz 2018 Peugeot 508, gelen yeni fotoğraflar ile merak edilen tüm noktalarıyla karşımıza çıkıyor. Arka bölümünün ortaya çıkmasının ardından, esinlenildiği söylenen Instinct konseptinin ön bölümünden aktarımlar yapmasını beklediğimiz Peugeot tasarımcıları, neyse ki bizleri yanıltmadı. LED ışıklandırma gruplarının ön tampona kadar taşmasıyla bizlere konseptin ağırlığını hissettiren aracın en büyük hikayesi kesinlikle iç dünyasında yer yatıyor. Bunun nedeni ise 3008 ve 5008 ile karşımıza çıkan son jenerasyon i-Cockpit teknolojisinin güncel dokunuşlarla artık 508’de de sunulmasından başkası değil elbette.

Konuşacak çok şey var

Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde sızıntılarla karşımıza çıkmaya devam eden 2018 Peugeot 508 ile ilgili kesinlik üzerinden geçilecek çok fazla şey olacak. Dış tasarımda aracın genelinde olduğu gibi ışıklandırma gruplarında da kullanılan çizgiler, gece sürüşlerinde yeni modelin karakteristik şekilde rakiplerinden ayrılmasına vesile olacak. GT versiyonunda ızgara, çift çıkışlı krom egzoz ve jant tasarımlarında sportif değişimlerin yapıldığı modelin kokpiti ise hiç şüphesi satın aldırma sürecinin en dominant kriteri olacak.


Yeni jenerasyon i-Cockpit’in de etkisiyle yeni 508’in kalite ve hissiyat olarak eskisine göre bir değil iki adım ileride olduğunu görmek hiç de zor değil. Dijital kadranlar ve joystick vites topuzunun yanı sıra aracın konsolunda kullanılan malzemelerin de kalite hissiyatı bakımından işi bambaşka bir noktaya taşıması bekleniyor. Multimedya ekran tasarımının konsola entegre şekilde tercih edilmesi ve LED ambiyans aydınlatması pek çok kullanıcıyı memnun edecek. Motor bölümüyle ilgili henüz bir bilginin bulunmadığı 508’de, 1,5 litrelik benzinli ve 2.0 litrelik dizel yanı sıra 300 beygirlik hibrit bir versiyonun da gelebileceği söyleniyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.