reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 508 Sport Engineered

Merakla beklenen Peugeot 508 Sport Engineered için yeni görseller yayınlandı

Geçtiğimiz Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkarılan Peugeot 508 Sport Engineered, satışa sunulma öncesinde nabzını yükseltmeye başlıyor.

Peugeot’nun son dönemlerdeki yükselişini taçlandırma konusundaki en dikkat çeken isimlerden birisi 508 Sport Engineered oldu. 2018 yılında konsept olarak tanıttığı modeli 2019’da seri üretime hazırlanmış son rötuşlarlarıyla tekrar sahneye çıkaran Fransız üretici, meraklılarının ilgisini diri tutmak için yeni görseller paylaştı. 2020 içerisinde satış sürecine başlamasını beklediğimiz Peugeot 508 Sport Engineered gibrit dinamikleriyle ailenin en performanslı versiyonlarından birisi olacak. Peugeot’nun rakamsal bazda paylaştığı ilk veriler ise konsepte oranla bazı farklılıklar içeriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 508 Sport Engineered hakkında bilmeniz gerekenler

1,6 litrelik benzinli ve elektrik motorlarının kombinasyonuyla asfalta inecek olan otomobil, son kullanıcıya 350 beygir güçle ulaşacak. Konsepte göre 50 beygirlik bir kayıpla seri üretime taşınacak olan benzinli ünite tek başına 200 beygirle kullanıcılara ulaşacak. Performans zamanlamaları da yine iddialı. 0’dan 100’e sadece 4,3 saniyede çıkabileceği söylenen 508 Sport Engineered maksimumda erişebileceği hız 250 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Sürüş deneyimi noktasında son olarak elektrik konusuna da değinmeden geçmeyelim. Saf elektrikli olarak da kullanılabilecek olan 508 Sport Engineered, bu modda 50 kilometre menzil kat edebiliyor. Yaz döneminde son haliyle tanıtılacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi