reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 508 Sports Engineered

Performans canavarı seri üretime geçiyor; Peugeot 508 Sport Engineered

Aradan geçen bir yıllık zaman diliminin ardından üretim formuyla tanıtılacak Peugeot 508 Sport Engineered oldukça iddialı.

Son dönemlerdeki SUV yükselişini binek sınıfta da hissettirmeye başlayan Peugeot, tüm ürün gamında adeta bir devrim yaptı. 208‘den başlayıp 5008’e kadar uzanan bu değişimin artık 308‘e de yansımasını bekliyoruz. Bu bekleyiş devam ederken, Cenevre Otomobil Fuarı’nın da hazırlıklarını sürdüren Fransız üretici, geçtiğimiz yıl aynı dönem konsept olarak karşımıza çıkarttığı Peugeot 508 Sport Engineered ile bu yıl da karşımızda olacak. Lakin bu kez seri üretim formuyla! Hibrit dinamikleriyle ailenin en performanslı versiyonlarından birisi olarak karşımıza çıkan modelden bugün ilk görsel paylaşımları geldi.

Peugeot 508 Sport Engineered hakkında netleşen rakamsal veriler

Geçtiğimiz yılki konsept versiyonuyla büyük ilgi çekmeyi başaran modelin, üretime hazır haliyle yine benzer ilgiyi toplaması şaşırtıcı olmayacak. Peugeot’nun rakamsal bazda paylaştığı ilk veriler ise konsepte oranla bazı farklılıklar içeriyor. Buradaki ilk örnek motor bölümünde. 1,6 litrelik benzinli ve elektrik motorlarının kombinasyonuyla asfalta inecek olan otomobil, son kullanıcıya 350 beygir güçle ulaşacak. Bu da konsepte göre 50 beygirlik bir kayıp demek. İşleyişteki benzinli ünite tek başına 200 beygirle kullanıcılara hizmet edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performans zamanlamaları ise yine iddialı. 0’dan 100’e sadece 4,3 saniyede çıkabileceği söylenen otomobilin maksimumda erişebileceği hız 250 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Sürüş deneyimi noktasında son olarak elektrik konusuna da değinmeden geçmeyelim. Saf elektrikli olarak da kullanılabilecek olan 508 Sport Engineered, bu modda 50 kilometre menzil kat edebiliyor. Tampon, difüzör ve egzoz gibi gövde parçaları üzerinde karakteristik farkları getiren otomobili sahnede görmek için önümüzdeki çok kısa bir zaman kaldı.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın