reklamı kapat

POPÜLER

DS9

Alman cephesine yeni rakip; karşınızda DS9 premium sedan

Markasının yeni dönem oluşumunun ardından ilk binek modeli olarak karşımıza çıkan DS9, zorlu rakiplere meydan okuyacak.

Cenevre Otomobil Fuarı için geri sayımımız devam ederken takvim içerisinde karşımıza çıkmasını beklediğimiz isimler de bir bir yüzünü göstermeye devam ediyor. Son birkaç gündür Volkswagen grubunun gündemde olduğu sürece nihayet DS9 da dahil oldu. Premium sedan sınıfında Mercedes, BMW ve Audi gibi markaların karşısına çıkacak olan model, aslında PSA grubundan tanıdığımız temel dinamikler üzerine kuruluyor. DS9 da Peugeot 508‘de kullanılan teknik nitelikleri büyük oranda benzer seviyelerde asfalta yansıtacak.

DS9 hakkında öne çıkan detaylar

3 ve 7 Crossback modellerinin SUV sınıfındaki maceralarının ardından binek segmente geçen DS, karakteristik detaylarını burada da ön plana çıkıyor. Peugeot 508’ün uzun aks mesafesi versiyonu üzerine geliştirilen 9 Sedan, sportback dinamikleriyle dikkat çekici tasarımını tamamlıyor. Aracın ebatlarına baktığımızda ise 4.933 milimetre uzunluğa, 1.855 genişliğe, 1.468 milimetre yükseklik ve 2.895 aks mesafesi karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markanın oluşturmaya çalıştığı karakteristik yüz ise ön bölümde ana hatlarıyla yer almakta. Aracın motor bölümüne geldiğimizde ise hibrit odaklı üniteler öne çıkıyor. 1,6 litrelik motor 200 beygirle giriş seviyesine merhaba diyor. İçerisine elektrik motorunun potansiyelini de eklendiğinde ortaya 225 beygirden başlayıp 360 beygire kadar uzanan reçete ortaya çıkıyor. Saf elektrikli otomobil olarak da kullanılabilen DS9, bu modda 110 beygir güç ve 320 Nm torka sahip olan ve makismumda 135 km/s hıza çıkabilen bir model haline geliyor. Adaptif süspansiyon, gece görüş desteği ve pek çok yüksek teknoloji elektrikli asistan desteğine sahip olan DS9, BMW 5 ve Mercedes E Serisi gibi rakiplerin karşısında olacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın