reklamı kapat

POPÜLER

DS 9

Çok daha etkileyici; DS 9 için geliştirilen Coupe tasarıma yakından bakın

Fransız üreticinin son dönemlerdeki en farklı projesi olan DS 9, bağımsız tasarımcıların da dinamiklerine girmeye başladı.

Cenevre Otomobil Fuarı‘nın iptal olmasıyla birlikte meraklılarının ilk kez görmekten mahrum kaldığı isimlerin başında DS 9 Sedan var. PSA grubu altındaki markanın yeni dönemindeki ilk binek modeli olarak asfalta inecek olan otomobilin iddialı dinamikleri şimdiden ilgi çekmeyi başardı. BMW ve Mercedes gibi kendi kitlesini oluşturmuş devlerin karşısına alışkanlıkları yıkmak için çıkacak olan DS 9, Peugeot 508‘de kullanılan teknik nitelikler büyük oranda benzer seviyelerde kullanıcılara sunulacak. Geçtiğimiz süreçte başarılı konsept tasarımlarına yer verdiğimiz X-Tomi, ailenin en yeni modeli için geliştirdiği Coupe tasarım ile var olan potansiyelin ne denli iddialı olduğunu farklı bir yönden karşımıza çıkarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS 9 premium sınıf dinamikleriyle iddialı

Peugeot 508’ün uzun aks mesafesi versiyonu üzerine geliştirilen model, sportback dinamikleriyle dikkat çekici tasarımını tamamlıyor. 4.933 milimetre uzunluğa, 1.855 genişliğe, 1.468 milimetre yükseklik ve 2.895 aks mesafesine sahip olan aracın motor bölümüne geldiğimizde ise hibrit odaklı üniteler ön planda olacak. 1,6 litrelik motor 200 beygirle giriş seviyesinde yer alırken elektrik motorunun potansiyelini de eklendiğinde ortaya 225 beygirden başlayıp 360 beygire kadar uzanan reçete ortaya çıkıyor. Saf elektrikli otomobil olarak da kullanılabilen DS9, bu modda 110 beygir güç ve 320 Nm torka sahip olan ve maksimumda 135 km/s hıza çıkabilen bir model haline geliyor. DS 9 ile ilgili detaylı gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın