reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil Fuarı

Tüm planlar iptal; Cenevre Otomobil Fuarı Corona Virüsü kurbanı oldu

Geçtiğimiz süreçte takvim planlamasında herhangi bir gecikme olmayacağı söylenen Cenevre Otomobil Fuarı, İsviçre’de görülen corona virüsü vakalarının ardından iptal edildi.

Otomobil üreticilerinin bir bir hazırlıklarını ve modellerini resmi hesaplarından duyurmaya devam ettiği Cenevre Otomobil Fuarı için meraklı bekleyişimiz bugüne kadar devam etti. Beklentilerimizin arkasındaki sebepler arasında yeni modeller olsa da Corona virüsü etkisini de hep ön planda tutmaya devam ettik. Son birkaç ay içerisinide birbirinden önemli organizasyonu tedbir amaçlı iptal ettiren salgın için geçtiğimiz hafta fuar yönetimi tarafından bir önlem rehberi yayınlamıştı. Fuarın gerçekleşeceğine dair detayların da olduğu bu rehber görünüşe göre bugün itibarıyla anlamsız kalacak. Saatler önce corona virüsünün 3 kişide tespit edildiğini açıklayan İsviçre yönetimi, katılımcı sayısı 1.000‘i geçen tüm etkinliklerin iptal edileceğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cenevre Otomobil Fuarı için organizasyon yönetiminin hamlesi bekleniyor

3 Mart itibarıyla basın günüyle kapılarını açması planlanan organizasyonla ilgili kararın doğrudan devlet yönetimi tarafından alındığını burada özellikle belirtmek gerekiyor. Fuar yönetiminin tüm çabalarına ve güven ortamı yaratma çabalarına karşın pek çok otoritenin riskli olarak değerlendirdiği organizasyonun gerçekleştirilmemesine olumlu yaklaşılıyor. 1946 yılından beridir ilk kez iptal süreciyle karşı karşıya kalan Cenevre fuarının önümüzdeki süreçte tekrar planlanıp planlanmayacağını süreç gösterecek. Fuar yönetiminin açıklaması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge Türkiye’ye ne zaman gelecek?