reklamı kapat

POPÜLER

Corona Virüsü, New York Otomobil Fuarı

New York Otomobil Fuarı için üzücü koronavirüs kararı!

Etkisi günden güne arttıran koronavirüs, Cenevre Otomobil Fuarı‘ndan sonra, New York Otomobil Fuarı da oldukça olumsuz şekilde etkiledi.

Tüm otomobil severlerin merakla beklediği, dünyanın en büyük otomobil organizasyonlarından biri olan New York Otomobil Fuarı, koronavirüs yüzünden ertelendi. Normal hazırlıkları 8 Nisan‘a göre planlanan fuar şimdilik daha ileri bir tarihe ertelendi ancak tamamen iptal olması da gündemde. Erteleme ile birlikte fuar, 26-27 Ağustos tarihlerinde ilk olarak basın mensuplarına kapılarını açacak fuar, sonrasında ise 28 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında genel girişleri kabul edecek. Alınan karar dünya basınında geniş yer buldu. Amerikan halkı bu tip organizasyonların ertelenmesi veya iptal edilmesi sebebi ile endişeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Koronavirüs yüzünden bu adımı atmak durumunda kaldık”

New York Uluslararası Otomobil Fuarı başkanı Mark Scheinberg geçtiğimiz günlerde içimizi rahatlatan bir açıklama yapmıştı. Otomobil severler Cenevre’nin ardından New York’da da aynı şeyi yaşamak istemiyordu. Çoğu otomobil üreticisi planladıklarını tanıtımları online olarak gerçekleştirse de fiziksel bir fuar beklentisi mevcuttu. Konu ile ilgili Scheinberg de, “Şu anda birileri yapamayacağımızı söylemediği sürece fuar devam edecek demişti. Tüm otomotiv basını derin bir nefes almış ve endişelerinden arınmıştı. Ancak bugün üzücü bir gelişme yaşandı. Mark Scheinberg “Tüm katılımcılarımızı koronavirüsü’nden korumak korumak amacıyla bu adımı atmak durumunda kaldık” açıklamasını yaparak 2020 New York Otomobil Fuarı’nın ertelendiğini veya iptal olduğunu duyurdu. Kapalı kapılar ardında neyin konuşulduğunu ve bu kararda neyin etkili olduğunu henüz bilmiyoruz. Yabancı basında ABD başkanı Donald Trump‘ın etkisinden bahsediliyor. Fuarın geleceği hakkında detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde oraya çıkması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler