reklamı kapat

POPÜLER

Fiat

Fiat-Chrysler grubundan İtalya merkezli koronavirüs hazırlığı

Fiat-Chrysler grubu İtalya içerisinde ciddi gelişmelere neden olan koronavirüs için operasyonlarını yeniden şekillendirme ve iptal hazırlıkları içerisinde.

Tüm dünyanın ana gündem maddesi olarak her geçen gün tansiyon yükselten koronavirüs, etkilerini geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de göstermeye başladı. Ülkelerin ohal ve toplu karantina bölgesi gibi uygulamalar yapmasına kadar uzanan sürecin merkezinde ise son birkaç günde İtalya var. İtalyan hükümeti tarafın kısa süre önce yapılan açıklamada, salgının 10.000’den fazla insanı etkilediği ve 631 kişinin bu sebepten hayatını kaybettiği doğrulandı. Günlük hayatı alt üst eden ve bölgeler arası geçişlerin dahi yasak olduğu ülkede üretim sektörleri de ciddi adımlar atmaya başlıyor. Fiat-Chrysler cephesi de koronavirüs salgını karşısında İtalya’daki tesislerinde yeni önlemler alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Chrysler üretim faaliyetlerini durdurma adımlarında

Virüsün yayılma riskini en aza indirecek eylemlere odaklanan şirket, tüm çalışma ve dinlenme alanlarının yanı sıra soyunma odaları ve tuvaletlerin yoğun bir şekilde dezenfekte ediyor. Çalışmalar kapsamında hükümetin direktifleri ve yönetmeliklerine uygun olarak normal faaliyetlerini sürdürecek şirket, üretim tesisleri için açıklanan önlemlere ek olarak daha evden çalışma planı üzerine de hazırlıklar yapıyor. Sürecin ciddiyetini korumasıyla birlikte tüm üretimin durdurulması da bizi bekleyen gelişmeler arasında. Nitekim yine İtalya merkezli olan lastik üretici Pirelli, bir çalışanda virüs görülmesinden sonra, kuzey İtalya’daki üretim tesisinde üretimi ara verdiğini açıklamıştı.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma modelini gözler önüne seren video