reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs Fiat Chrysler

Fiat-Chrysler fabrikasında Koronavirüs şoku; teknisyen hayatını kaybetti

Fiat-Chrysler grubunun Avrupa’daki hamlelerinin ardından Amerika’dan gelen kötü haber herkesi üzdü. Koronavirüs testi pozitif çıkan bir teknisyen hayatını kaybettiği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde üretim tesislerini kapatma kararlarını açıklayan gruplardan birisi de Fiat-Chrysler oldu. Melfi, G. Vico, Cassino, Mirafiori Carrozzerie, Grugliasco ve Modena tesislerinde üretimi geçici olarak askıya alacağını açıklayan grup aynı zamanda, sırasıyla Sırbistan ve Polonya‘daki fabrikalarını da 27 Mart’a kadar Koronavirüs sebebiyle kapatma kararı almıştı. Şirketin Michigan’daki Auburn Hills merkezinde görev yapan bir çalışanı üzerinde yapılan COVID-19 testinin pozitif çıkmasıysa, Ford’da olduğu gibi büyük endişe yaratmıştı. Bugün ise yerel kaynaklarda test yapılan çalışanın virüs sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Detroit Free Press’e göre, hayatını kaybeden erkek çalışan 50’li yaşlarda bir teknisyendi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs dünyanın her köşesindeki operasyonları durdurdu

23 Mart itibariyle, 935 ölümle sonuçlanan 1.035 COVID-19 vakası olan Michigan eyaletinde yer alan tesiste meydana gelen bu can kaybının ardından “uzaktan çalışma operasyonlarını iyice genişletmesi bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket sözcüsü “Şirketimiz altında yer alan çalışanlarımızda COVID-19 vakalarımız var. Ancak çalışanların mahremiyetine saygı gösterdiğimizden ötürü bunlarla ilgili ek bir bilgi paylaşmamız mümkün değil.” diyerek süreci titizlikle takip ettiklerini dile getirdi. Şirket ayrıca sendikalardan gelen talebin de etkisiyle uzey Amerika da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki fabrikaları kapatmaya devam edecek. Ayrıca Detroit’teki yeni montaj tesisinin inşaat sahasında görev alan taşeronda işçiler için de aynı sürecin yürütülmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu