reklamı kapat

POPÜLER

Otomotiv Sanayii Derneği

Koronavirüs; Fiat-Chrsyler cephesinden bir kötü haber daha

Koronavirüs sebebiyle kısa süre önce Amerika operasyonlarını da durduran Fiat-Chrysler grubu, işçi kayıplarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Koronavirüs salgınıyla ilgili her geçen gün yeni gelişmeler olmaya devam ediyor. Otomobil endüstrisini neredeyse durma noktasında getiren süreçte fabrikaların kapatılma hamlelerinin birbirini izlediği günlerden geçiyoruz. Lakin buna rağmen bazı adımların geç atıldığını ortaya koyan tablolar da karşımıza çıkıyor. Kısa süre önce tesislerinde çalışan bir teknisyenin virüs sebebiyle hayatını kaybettiğini açıklayan Fiat-Chrysler grubu, bugün de benzer bir gelişmeyle gündemde. Bu kez ise tek seferde iki işçinin birden hayatını kaybettiğini görüyoruz. Kaynaklar hayatını kaybeden bir işçinin Michigan’da yer alan Sterling Heights’daki toplama tesisinde, diğerinin ise Indiana’nın Kokomo kentinde çalıştığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs süreci tedirginlikle takip ediliyor

Amerikan Otomotiv Sendikası Başkanı Rory Gamble süreçle ilgili yaptığı açıklamada; “FCA grubu içerisinde faaliyet gösteren iki sendika üyemizin hayatını kaybettiğini üzülerek ifade etmek istiyorum. Hayatını kaybedenlerin ailelerine bu virüse ve zor günleri arkada bırakmak konusunda sınırsız desteğimiz olacak. Bu, otomobil çalışanları ailesi için korkunç bir trajedi.” ifadelerine yer verdi. FCA grubu ise şirketin gizlilik politikası nedeniyle bilgi paylaşamama konusunda kararlı bir süreç yürütüyor. 30 Mart‘a kadar tüm Kuzey Amerika montaj tesislerini kapatan grubun süreci uzatıp uzatmayacağıysa merak konusu.