reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptali Renault cephesini durdurmuyor!

Renault Grubu, 2020 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı iptalinin ardından Renault, Dacia ve Alpine markalarına ait yenilikleri açıklıyor.

Elektrikli mobilitenin öncü ve lideri Renault, yarının mobilitesine dair marka vizyonunu simgeleyen elektrikli konsept modeli MORPHOZ’un dijital ilk gösterimini 2 Mart 2020’de saat 11.00’de gerçekleştiriyor. Renault ürün gamının elektrifikasyonu, E-TECH adı verilen hibrid ve şarj edilebilir hibrit yenilikçi üç modeli ile hız kazanıyor: Ayrıntıları 2 Mart 2020’de saat 11.30’da açıklanacak Yeni Clio, Yeni Captur ve Yeni Megane Estate (SW) için nefesler tutuldu. Diğer bir yandan ülkemizin popüler markalarından Dacia da elektrikleniyor. Otomobil sektörü için yeni bir devrim olacak bir modelin tanıtımı için hazırlık yapılıyor. Marka, pazarın en ulaşılabilir %100 elektrikli otomobilinin dijital ilk gösterimini 3 Mart 2020’de saat 10.15’te yapıyor.Alpine markasına ait bilgiler ise markanın Youtube kanalından 3 Mart 2020’de saat 13.30’da paylaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault ZE’yi de etkinlikte görebiliriz

Ağırlıklı olarak şehir içi odaklı düşünülmesi gereken bir elektrikli otomobil olan yeni Twingo Z.E. teknik özellikleriyle de bunu net şekilde gösteriyor zaten. Üzerinde bir adet elektrik motoruyla gelen model, 81 beygir güce ve 160 Nm torka sahip. Bu ünite ile maksimumda 135 km/s hıza çıkabileceğini gördüğümüz aracın 0’dan 50’ye hızlanması ise 4 saniye sürüyor. Twingo ZE’nın batarya bölümüne baktığımızda ise 22 kWh‘lık bir paket karşımıza çıkıyor. Yapılan testlerde ise WTLP şartlarında 250 kilometrelik maksimum menzil değerinin elde edildiğini görüyoruz. Gelelim şarj kısmına. Renault, Twingo ZE’nin 2,3 kW’lık bir kaynak üzerinden 13,5 saatte tamamen doldurulabileceğini söylüyor. Eğer kaynak 3,7 kW olursa bu bu değer 8 saate, 7,4 kW olursa 4 saate kadar düşebiliyor. 11 ve 22 kW’lık hızlı şarj üniteleri ise en iyi derecede 63 dakikalık sürede bataryayı 0’dan 80’e getirebiliyor.  2 Mart tarihinde yapılacak etkinlikler hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler