reklamı kapat

POPÜLER

Citroen Ami elektrikli otomobil

Ayda 20 euro’ya kiralanabilen elektrikli otomobil: Citroen Ami [Video]

Citroen, iki kişilik oturma kapasitesine sahip olan yeni otomobili Citroen Ami modelini piyasaya sürdü. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept bir otomobil olarak sergilenen elektrikli otomobil ulaşımda kullanıcılara yeni bir çözüm sunuyor. 

Advertisement

Herhangi bir ehliyete ihtiyaç duymadan kullanılabilen aracı Fransa’da en az 14 yaşında, Avrupa’da ise en az 16 yaşında olan kullanıcılar sürebiliyor. Ami One Concept araca dayanarak geliştirilen Citroen Ami, tam dolu bataryayla 100 kilometrelik bir menzil sunuyor. Saatte maksimum 45 kilometre hız yapabilen Citroen Ami, standart bir elektrik prizinden sadece 3 saatte şarj oluyor. Kompakt ve çevik bir otomobil olan Ami, kullanıcıların park etmelerini de kolaylaştırıyor. Kullanıcılara özelleştirme seçenekleri de sunan araçta 6 renkli aksesuar paketi bulunuyor. Bu paketler sayesinde araca farklı görünümler kazandırmak mümkün. İç mekanında kablosuz şarj teknolojisine de destek veren Ami’de 5 inç ekran ve ses kontrollü basit bir arayüz de bulunuyor. Ami’nin dikkat çeken bir diğer tarafı da hem uygun fiyatı hem de kiralanabilmesi.

Citroen Ami elektrikli otomobil
Citroen Ami

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen Ami kiralama seçeneğiyle de geliyor

Uzun süreli kiralamada kullanıcılar 19,99 euro (Ami Ami sürümü; 48 aylık uzun süreli kiralama, ilk ödeme 2.664 euro ve ekstra 900 euro KDV) ödeyerek aracı kiralayabiliyor. Elektrikli otomobil Ami’yi satın almayı düşünen kullanıcıların için Avrupa’da 6.900 euro’yu gözden çıkarması gerekiyor. 30 Mart’ta Fransa’da satışa açılacak aracın daha sonrasında İspanya, İtalya, Belçika, Portekiz ve sonra Almanya’da satışa sunulacağını belirtelim. Müşterilere ilk teslimatlar ise haziran ayında başlayacak.