reklamı kapat

POPÜLER

Citroen Ami
Citroen Ami

Resmi lansman düzenlendi; Citroen Ami Türkiye satışlarıyla ilgili son bilgiler

Özel bir etkinlik kapsamında tanışma fırsatına eriştiğimiz Citroen Ami, şehir içi odaklı kullanımda beklentileri karşılayacak.

Citroen’in şehir içi elektrikli ulaşımına radikal bir yaklaşım üzerine ortaya çıkarttığı Ami, yurt dışında daha çok kiralama ve filo odağında öne çıkan bir oyuncu olma yolunda. Fransa’da 6.990 euro gibi bir fiyattan bireysel kullanıcılara satışa sunulan modelin süreç içerisinde tanıtılan Cargo versiyonu da mikro işletmeler için bir çözüm olarak karşımıza çıkmıştı. Ami’yi bir süredir belli başlı bölgelerde Türkiye yollarında da görme fırsatına erişiyoruz. Burada da öncelikle kiralama ve şirket odağında satış planlaması olan modelin İzmir’in ufak tatil bölgelerinde günlüğü 300 ile 400 TL aralığında değişen kiralama seçenekleriyle deneyimlenebildiğine de şahit olmuştuk. Citroen Ami için Türkiye macerasında resmi olarak tanınmaya başlanacağı lansman süreci de bugün itibarıyla başlıyor. Bizim de katılım sağladığımız özel bir etkinlik kapsamında gösterimi yapılan modelin Mart 2022 gibi kapsamlı satış planı olduğunu görüyoruz. İnternet üzerinden de satın alınabilecek olan Ami, bugün açıklanan 2022 zammıyla birlikte yıllık yaklaşık 295 TL’lik MTV bedeliyle kullanıcıyla buluşacak.

Citroen Ami

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Citroen Ami

Citroen Ami, tam dolu bataryayla 70-75 kilometre menzil sunabilen bir elektrikli olarak karşımıza çıkıyor. 45 km/s’lik maksimum sürat değerine sahip olan model, 5,5 kWh’lik kompakt bataryası sayesinde standart bir elektrik prizinden sadece 3 saatte şarj oluyor. Kompakt ve çevik bir otomobil olan Ami, kullanıcıların şehir içi park ihtiyaçlarını da kolaylaştırıyor. Özelleştirme seçeneklerinin de sunulduğu araçta 6 renkli aksesuar paketi bulunuyor. Bu paketler sayesinde araca farklı görünümler kazandırmak mümkün. İç mekanında kablosuz şarj teknolojisine de destek veren Ami’de 5 inç ekran ve ses kontrollü basit bir arayüz de bulunuyor. Aracın Türkiye fiyatıyla ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dördüncü nesil Skoda Fabia ile tanışma vakti