reklamı kapat

POPÜLER

Citroen Ami
Citroen Ami

Citroen Ami kişiselleştirme seçenekleriyle de kullanıcıların kalbini fethedecek

Türkiye’deki satış stratejisi merakla beklenen Citroen Ami için yurt dışında gövde üzerinden kişiselleştirilebilme seçenekleri duyuruldu.

Bu yıl içerisinde Türkiye pazarında satışa sunulmasını beklediğimiz Citroen Ami, şu günlerde filo odaklı deneyimleme üzerinden birkaç örneğiyle sokaklara çıkmış durumda. Şehir içi kullanım odağındaki pratikliğiyle ön plana çıkan kompakt araç için Citroen cephesi beklentilerin üzerinde ilgi görüyor. Avrupa’da yaklaşık 7 bin euroluk fiyatla satışa sunulan ve kiralama seçeneğiyle tercih edilebilmesiyle de fark yaratan Ami için gövde üzerine entegre edilebilecek kişiselleştirilmiş tasarım dokunuşları da görünmeye başladı. Markanın Fransa operasyonu tarafından temsili olarak gerçekleştirilen seçeneklerle birlikte Ami’nin çok daha sempatik bir modele dönüşü mümkün olacak. Jungle, Tutti Frutti, British Globetrotter ve kamuflaj gibi desenlerin ışığında gösterim yapılan bu tasarımlar, kullanıcıların kendi özel siparişleriyle de modele entegre edilebilecek.

Citroen Ami

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen Ami teknik özellikleri

Toplamda 2.410 milimetre uzunluğunda olan Citroen Ami, tam dolu bataryayla 70-75 kilometre menzil sunabilen bir elektrikli olarak karşımıza çıkıyor. 45 km/s’lik maksimum sürat değerine sahip olan model, 5,5 kWh’lik kompakt bataryası sayesinde standart bir elektrik prizinden sadece 3 saatte şarj oluyor. Kompakt ve çevik bir otomobil olan Ami, kullanıcıların şehir içi park ihtiyaçlarını da kolaylaştırıyor. Özelleştirme seçeneklerinin de sunulduğu araçta 6 renkli aksesuar paketi bulunuyor. Bu paketler sayesinde araca farklı görünümler kazandırmak mümkün. İç mekanında kablosuz şarj teknolojisine de destek veren Ami’de 5 inç ekran ve ses kontrollü basit bir arayüz de bulunuyor. Ami içi kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen ticari kullanım odaklı Cargo versiyonunun da ilgi görmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Hummer EV Yengeç Modu