reklamı kapat

POPÜLER

Citroen Ami Cargo

Citroen Ami Cargo; ilgi çeken elektrikli, iş ortağınız olmaya geliyor

2020 yılında ürün gamına dahil edilen iki kişilik versiyona ek bir seçenek olarak doğan Citroen Ami Cargo, ufak işletmeler için şehir içinde avantajlı bir yol arkadaşı olacak.

Citroen’in elektrikli otomobil pazarına radikal bir hamleyle dahil ettiği Ami, özellikle şehir içi ulaşım konusunda ciddi avantajları beraberinde getiriyor. Bir süredir Avrupa’da kullanıcıların beğenisine sunulan ve olumlu geri dönüşlerin alındığı sevimli yol arkadaşı 2021 model yılıyla yeni bir versiyona kavuşuyor. Yol arkadaşlığının iş arkadaşlığına dönüştüğü bir formülle geliştirilen Citroen Ami Cargo, işletme sahiplerinin günlük kullanımlarında operasyonlarına yardımcı olmaktan sorumlu. 140 kilograma kadar yükleme desteği sunan Ami Cargo, iç bölümünde taşımacılık odaklı yapılan değişimlerle öne çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikleriyle Citroen Ami Cargo

Standart versiyonuyla çift kişilik bir elektrikli araç olan Ami’nin Cargo versiyonuyla birlikte sadece sürücü için yer ayrıldığını görüyoruz. Yolcu koltuğunun yerine yüklemenin yapılacağı alının düzenlendiği bir alan karşımıza çıkıyor. Modelin; 2,41 metrelik uzunluk, 1,39 metrelik genişlik ve 1,52 metrelik yükselik gib ebatsal verilerinde ise herhangi bir değişim yer almıyor. Cargo’nun altyapısında ise 5,5 kWh’lık batarya paketi ve bir adet elektrik motoru görev yapıyor. Yaklaşık 8 beygirlik güç üreten bu motorla birlikte Ami Cargo’nun menzil değeri 75 kilometre olarak paylaşılıyor. Aracın kompakt bataryasının standart ev tipi prizlerden 3 saatte tamamen dolu hale getirilebilir olmasıysa menzil konusundaki tedirginliği nispeten hafifletiyor. Modelin standart versiyonunda 100 kilometre menzilin yakalanabildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Haziran ayında Fransa merkezli satışları başlayacak olan Ami Cargo’nun yerel pazardaki fiyatı yaklaşık 6.500 euro olacak.

İlginizi çekebilir

Dördüncü nesil Skoda Fabia ile tanışma vakti