reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40

Huawei P40 serisinden hayal kırıklığı yaratan şarj detayı

Huawei P40 ailesi için çok az kaldı. İşte bu yüzden sızıntılar da hızlanmaya başladı. Bu sefer modellerin hızlı şarj değerleri karşımızda. Ancak rakamlar beklendiği gibi çıkmadı.

Huawei CEO’su Richard Yu’nun geçtiğimiz günlerde “P40” ismini netleştirdiği açıklamasına göre aile ile 26 Mart tarihinde tanışıyoruz. Ortak olarak Google uygulamaları olmadan yolda olan telefonlar, hızlı şarj konusunda detaylanmış durumda. Resmi kayıtlara göre normal P40 modelinde 22.5W hızlı şarj sunuluyor. P40 Pro ve P40 Pro PE modellerinde ise 40W hızlı şarj sunulacak deniyor. Bu rakamlar, özellikle de 40W hızlı şarj elbette az değil. Ancak pazar şu an 65W seviyesine çıkmış durumda. Kısa süre içinde tanıtılacak OPPO Find X2 ailesinde 65W hızlı şarjın olacağı resmi olarak açıklanıyor. Bu açıdan Huawei’nin uzun zamandır öncü olduğu hızlı şarj konusunda 2020’de geri kalacak olması hayal kırıklığı yaratıyor. Firmanın buradaki eksiğini harika kamera sistemiyle kapatması umut ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 ailesi özellikle kamera konusunda farklılaşıyor

P40 ailesinde üç farklı telefon yer alıyor ve yukarıda da dediğimiz gibi modeller arasındaki en büyük fark kamerada kendisini gösteriyor. Kamera açısından normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, tasarımını sayfanını üstünde görebileceğiniz P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor. Bu telefonun arkasında bir yüksek zoom getirecek “periskop” kamerası yer alıyor. Telefonun bu kamera ile 50x zoom’u hibrit olarak geçeceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10