reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro

Huawei P40 ailesinden üzücü “grafen pil” gelişmesi

Huawei P40 ailesinden bu sefer üzücü bir haber geldi. Modeller maalesef beklenen bir donanıma tüm iddialara rağmen sahip olmayacak. İşte detaylar;

Huawei P40 ve P40 Pro, şimdiye kadar sürekli olarak 55W hızlı şarj destekli bir grafen temelli pil ile gelecek deniyordu. Bu pilin de benzerlerinden ciddi olarak daha ufak (Fiziksel boyut açısından) olacağı ancak yüksek kapasite sunacağı aktarılmıştı. Ancak sağlam bir kaynağa göre maalesef bu durum yani grafen pil kullanımı söz konusu değil. Telefonların bunun yerine yine standart bir pil taşıyacağı aktarılıyor. Bu elbette can sıkıyor. Çünkü grafen sayesinde P40 Pro’nun 5.500 mAh pille geleceği iddia edilmişti. Son durumda P40 Pro’nun 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh, P40’ın ise 40W hızlı şarj destekli 4.100 mAh pil üstüne kurulduğu aktarılıyor. Bu kapasiteler elbette çok düşük değil. Ancak yine de grafen temelli pilin gelmeyecek olması üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride elbette Huawei P40 Pro öne çıkıyor

Telefon 6,67 inç QHD+ 120 Hz DCI-P3 HDR AMOLED ekran ile yolda bulunuyor. P40 Pro gücünü Kirin 990 5G işlemciden alırken, telefonun arkasında gelişmiş bir periskop kamera sistemi bulunuyor. Prizma + iki adet ayna kullanıyor denilen bu periskop kamera sayesinde telefonun 10x optik zoom sunacağı aktarılıyor. Bu arada normal P40 modelinde de periskop kamera kullanılıyor. Bu modelde ise 5x optik zoom yer alıyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10

İLGİLİ HABERLER