reklamı kapat

POPÜLER

snapchat

Bu kez kopyalanan taraf Instagram oldu!

Instagram tarafından tüm özellikleri kopyalanan Snapchat, kartları tersine çeviriyor ve bu kez kopyalayan taraf oluyor.

Facebook’un Snapchat’i satın alamama macerasının ardından platformun en önemli özelliğinin Instagram’a gelmesiyle işler değişmişti. Snapchat kullanımı günden güne azalırken Instagram Hikayeler özelliği platforma yeni bir ivme katmış ve kullanımı artırmıştı. Kısa sürede neredeyse tüm özellikleri kopyalanan platform şimdilerde kaybettiği kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor. İlk olarak uygulama tasarımını tamamen değiştiren ve fazlasıyla eleştirilen firma şimdi de oyunu Facebook gibi oynuyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının Hikayeler özelliğine dahil edilen GIF ekleme seçeneği, Snapchat’teki yerini aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapchat, Instagram’ı kopyaladı

Artık uygulama içinde hikaye paylaşırken, hikayelere GIF eklemek mümkün. Tek yapmanız gereken fotoğrafı çektikten sonra “Çıkartmalar” sembolüne dokunmak. Daha sonra yukarıdaki arama barında bir kelime arattığınızda o kelimeyi karşılayacak GIF alternatifleri de çıkıyor. uygulama GIPHY’nin veri tabanını kullanıyor. Bu eğlenceli özelliğin eklenmesi uygulama açısından pozitif bir etki yaratacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Uygulama ayrıca ikinci bir güncellemeyi daha duyurdu. Tabs isimli güncelleme karmaşık hikaye akışını düzenlemeye yarıyor. Böylelikle öncelikle görmek istediğiniz kişilerin hikayelerini ya da kullanıcılarla konuşmalarınızı “tab”lar altında toplayabiliyorsunuz.

GIF özelliği yavaş yavaş kullanıcılara dağıtılmış durumda. Ancak her kullanıcıya söz konusu güncelleme henüz ulaşmamış. Yavaş yavaş tüm kullanıcılara önümüzdeki haftalarda aktarılması bekleniyor. Tab özelliği içinse şimdilik bir güncelleme henüz yayınlanmadı.