reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan “Hikayeler” odaklı yeni özellik

Sosyal medya devi Facebook‘un popüler servisi Instagram, Hikayeler odaklı yeni bir özelliği daha kullanıma sunduklarını aktardı.

Biliyorsunuz kişiler Instagram Hikayeler’ine çok uzun süredir GIF animasyonlar ekleyebiliyor. Bu sayede Hikayeler’i daha eğlenceli ve hareketli hale getiren şirket, burada Giphy tarafından sağlanan GIF’leri kullanıyor. Bu konuda şirketle anlaşan Facebook, böylece kendisi yeni bir arşiv oluşturmadan kişilere binlerce hareketli görsel sunabiliyor. İşte bu altyapı ve Giphy odağında yeni bir özellik daha kullanıma çıkmış durumda. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre kişiler artık arkadaşlarının hikayelerine Giphy’den gelen GIF’leri kullanarak cevap verebilecek. Herkese açılan özelliğin kullanılabilmesi için uygulamaların en son sürüme güncellenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, bir arada Giphy temelli GIF desteğini kapatmak zorunda kalmıştı

Bunun arkasında ise Giphy içerisinde keşfedilen “aşırı ırkçı” bir GIF yer alıyordu. Aşağıda görebileceğiniz bu GIF yüzünden tüm paylaşım altyapısını kapatan şirket, GIF yayıldıktan sonra silinmesine rağmen daha büyük sorunları önlemek adına en katı adımı atmış görünüyor. Bu arada aynı GIF bir diğer popüler sosyal ağ Snapchat‘e de benzer bir adım attırdı. Aslında ilk olarak orada görülen bu ırkçı içerik, silinene kadar Snapchat tarafında da Giphy desteğinin kapatılmasına neden oldu.

İlginizi Çekebilir

Bu da Google’ın yeni uygulaması Tangi