reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Google Fotoğraflar

Facebook tarafından gelen sürpriz satın alma hamlesi!

Sosyal medya devi Facebook, kısa süre önce sürpriz bir satın almaya imza attı. Firma GIF konusunda akla gelen Giphy ile büyük bir anlaşmaya vardı.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarını bünyesinde barındıran, kendisi de halen eskisi kadar olmasa da popüler olan Facebook, kısa süre önce yaklaşık 400 milyon dolarlık bir anlaşma ile Giphy‘nin sahibi oldu. Dünyanın en popüler GIF barındırma ve paylaşma servislerinden olan Giphy, kendisi için güzel anlaşmaya imza atmış gibi görünüyor. Giphy içerisindeki GIF kütüphanesini Instagram‘a ve diğer sahibi olduğu uygulamalara entegre edecek denilen sosyal medya devi, bu sayede gerçekten çok büyük bir arşivin sahibi olmuş durumda. GIF paylaşımı yanında üretimi konusunda da faaliyet gösteren GIPHY, artık kullanıcıların hayatında hiç olmadığı kadar daha çok yer alacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ile Giphy geçtiğimiz dönemde Instagram için bir araya gelmişti

Kişiler biliyorsunuz  Instagram Hikayeler’ine GIF animasyonlar ekleyebiliyor. Bu sayede Hikayeler’i daha eğlenceli ve hareketli hale getiren şirket, burada Giphy tarafından sağlanan GIF’leri kullanıyor. Bu konuda şirketle uzun süre önce anlaşan Facebook, böylece kendisi yeni bir arşiv oluşturmadan kişilere binlerce hareketli görsel sunabiliyor. İşte bu altyapı odağına güzel bir özellik daha kullanıma çıkmıştı. Kişiler arkadaşlarının hikayelerine Giphy’den gelen GIF’leri kullanarak cevap verebilir hale gelmişti. Şimdi bu özelliklerin yerleşik olarak çok da gelişmiş hale geleceği görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Google’ın yeni uygulaması Tangi