reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Google Fotoğraflar

Facebook tarafından Google Fotoğraf odaklı güzel haber

Sosyal medya devi Facebook, Google Fotoğraflar odaklı güzel imkanın dünya genelinde herkese açıldığını aktardı. İşte detaylar;

Dünyanın en büyük sosyal ağlarını bünyesinde barındıran Facebook, en son online alışveriş odaklı “Shops” özelliğiyle ses getirmişti. CEO Mark Zuckerberg tarafından tanıtılan bu yeni özellik, şirketlerin / kişilerin Facebook’ta dijital dükkan açması ya da başka bir deyişle profillerini birer dükkan haline getirmesi ve satış yapmasına imkan tanıyordu. Şimdi ise uzun süredir gündemde olan Google Fotoğraflar gelişmesi gündemde. Artık Facebook’taki fotoğraflar tüm dünya genelindeki kullanıcılar tarafından Google Fotoğraflar içerisine alınabiliyor / yedeklenebiliyor. Daha önce belirli pazaralara özel olan bu özellik, artık herkes için aktif edilmiş durumda. Bu işlem ayarlardaki “Facebook Bilgileri” – “Fotoğraflarının veya Videolarının Bir Kopyasını Aktar” seçeneği ile yapılabiliyor. Böylece güzel içerikler kolaylıkla başka bir dünyaya yedeklenmiş oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook kısa süre önce önemli bir satın alma yapmıştı

Facebook, kısa süre önce yaklaşık 400 milyon dolarlık bir anlaşma ile Giphy‘nin sahibi oldu. Dünyanın en popüler GIF barındırma ve paylaşma servislerinden olan Giphy, kendisi için güzel anlaşmaya imza atmış gibi görünüyor. Giphy içerisindeki GIF kütüphanesini Instagram‘a ve diğer sahibi olduğu uygulamalara entegre edecek denilen sosyal medya devi, bu sayede gerçekten çok büyük bir arşivin sahibi olmuş durumda. GIF paylaşımı yanında üretimi konusunda da faaliyet gösteren GIPHY, artık kullanıcıların hayatında hiç olmadığı kadar daha çok yer alacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Google’ın yeni uygulaması Tangi