reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat ikon

Özellikleri sürekli kopyalanan Snapchat’ten yeni hamle

Snapchat’in sınırlarını genişletmek üzerine yeni bir yol haritası çizen geliştirme ekibi, ilk adımda hikayeler özelliğini ön planda tutacak.

Piyasaya çıktığı ilk günden itibaren mesajlaşma içeriğine yeni bir boyut getiren Snapchat, bilindiği üzere Facebook ve Instagram‘ın “en sevdiği arkadaşı” konumunda. Özellikle görüntülü mesaj ve hikaye özelliklerinin rakipleri tarafından sunulmasının ardından kan kaybı yaşayan uygulamada geliştiriciler, yeni bir özellik üzerinde mesai harcamakla meşgul. Şimdilik satırlara “Her yerde hikaye” olarak aktarılan bu özellikle birlikte, Snapchat kullanıcılarının paylaşımları uygulama dışında farklı platformlar üzerinden efektif bir şekilde görüntülenebilecek.

Snapchat kullanım alanı genişletiliyor

Uygulamayı kullanıcı dostu hale getirmek için arayüz konusunda da önemli geliştirmeler üzerinde çalışan Snap ekibi, diğer platformlar üzerinden genişletilecek hikayeler özelliğinin yanında “Keşfet” bölümünü de elden geçiriyor. Platform içerisinde daha profesyonel içeriklerin üretilmesi konusunda çalışmalar gerçekleştiren ekip, anlık haber ve video içeriklerinin daha aktif şekilde kullanılmasını istiyor. Kullanıcı sayısının artırılması ve eski kullanıcıların geri döndürülmesi amacıyla yapılan tüm bu geliştirmelerin odak noktasında, uygulamanın artık çok daha geniş kapsamlı bir kullanım ekosistemi içerisinde şekillenmesinin planlandığını da söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl içerisinde somut adımlarla görmeyi beklediğimiz adımların uygulamaya ne gibi yarar sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.