reklamı kapat

POPÜLER

snapchat

Snapchat’in ilk televizyon reklamı uygulamanın tüm “havasını” söndürüyor [Video]

Snapchat ilk televizyon reklamını yayınladı. Ancak yayınlanan reklam hem firmanın bakış açısının değiştiğini gösteriyor hem de uygulamanın tüm “havasını” alıp götürüyor.

Snapchat ilk televizyon reklamında uygulamayı adeta yeniden tasarlıyor. Tüm aileyi bir araya getiren, her yaştan kullanıcının yer aldığı sevimli bir aile dostu uygulama imajı çiziliyor. Ancak bu reklam firmanın uygulamaya bakış açısındaki ciddi değişimi gözler önüne de seriyor aynı zamanda. Snapchat ilk çıktığında kazandığı hızlı popülerliği bu reklamın tam tersine borçlu zira. Gençlerin adeta akın ettiği uygulamada kalmalarının en büyük sebeplerinden biri yetişkinlerin uygulamayı anlamamasıydı. Ancak Snapchat bunu dert etmeyecek kadar çok kaybetti sanıyoruz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gençlerin favorisi

Facebook’un tüm akrabaları bir araya getirmesinden sonra, halamızın ya da dayımızın olmadığı bir platform hasretiyle Snapchat’e sarılan gençler yeni reklamla beraber tüm ailenin platforma davet edildiğini görünce ne hisseder bilemiyoruz ancak firmanın son hamlesi genel bir sosyal medya uygulaması olmaya yönelik gibi duruyor. Özellikle ünlülerin birer birer terk ettiği fotoğraf paylaşım uygulaması bu eksikliği farklı yaş gruplarını da cezbederek kapatmak istiyor. Ancak platformun sunduğu hizmetin buna uygun olduğundan emin değiliz. Daha anlık, daha özgür, anı biriktirmektense anı yaşayan bir uygulama aile fotoğraflarını saklamak isteyecek kullanıcılar için anlamsız gelecektir. Yine de bu yeni reklam filmi uygulamaya kullanıcı katacak mı merak içindeyiz.

Video