reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat yaşlandırma filtresi

Snapchat yaşlandırma filtresi ile zaman makinesi etkisi [İzle]

İnternetin yeni favori yaşlandırma filtresi değişti. Snapchat yayınladığı yeni versiyonla kullanıcıların dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Snapchat, eski popülerliğini korumasa da yüz filtreleri konusunda hala en iddialı alternatifleri sunan uygulamalardan biri oluyor. Uygulamanın bu kez hedefindeki yeni filtre ise yaşlandırma filtresi. Uygulama bir dönem çok popüler olan şimdilerde unutulan bu filtreyi zekice değiştirmeyi başarıyor. Çünkü Snapchat’in filtresi sizi sadece yaşlandırmakla kalmıyor. Adeta bir zaman makinesine sokuyor. Uygulamanın halihazırda var olan “çocukluk haline döndürme” filtresiyle birleştirilen yeni filtrede ekrandan çıkmadan filtreler arası geçiş yapmak mümkün oluyor. Böylece eğlenceli videoların da önü açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapchat yaşlandırma filtresini zaman makinesine sokuyor

Özelliği kullanmak ise hayli basit. Tek yapmanız gereken uygulamaya girdikten sonra yüzünüze bir kez dokunup filtre alanını açmak. Burada ikiye bölünmüş ikonuyla yeni yaşlandırma filtresinin hayli ayırt edici olduğunu söyleyebiliriz. Ekranın ortasındaki çubuğu sağa ve sola çekerek kendinizi zaman makinesine sokabilir ve bu şekilde videolar çekebilirsiniz. Yeni filtrenin uygulamaya kullanıcıları yeniden çekip çekemeyeceğini ise zaman gösterecek. Instagram’ın ise kısa sürede benzer bir filtreyi kullanıcılarıyla buluşturması bekleniyor. Öte yandan kullanıcılar filtreyi Snapchat’ten kullansa da muhtemelen elde edilen sonucu Instagram hikayelerine yükleyecek. Günlük 500 milyondan fazla aktif ziyaretçiye ev sahipliği yapan Instagram bu alanda şimdilik yerini kaptırmaya pek niyetli görünmüyor. Snapchat’in hazırladığı tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER