reklamı kapat

POPÜLER

FaceApp ile Marvel oyuncularını yaşlandıran Avengers yıldızı

Son günlerde sosyal medyanın eğlencesi FaceApp oldu. Uygulamanın yaşlandırma filtresi kısa sürede büyük ilgi çekti. Avengers Endgame filminin yıldızı Jeremy Renner bu filtreyi Marvel stüdyolarındaki rol arkadaşlarını yaşlandırmak için kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildiğiniz gibi bir süredir kullanıcıların kendi yüzünde değişiklik yaptığı farklı filtreler büyük ilgi görüyor. Son dönemde bebek yüz filtresiyle kullanıcıları farklı cinsiyetlere büründüren filtreler büyük ilgi uyandırmıştı. Sosyal medyada binlerce fotoğraf paylaşılmıştı. Şimdi sıra FaceApp’e geldi diyebiliriz. Uygulamanın pek çok farklı özelliği olsa da, son zamanlarda herkes yaşlandırma filtresini kullanıyor. Kendisinin veya ünlü isimlerin yaşlı hallerini sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Bu uygulamanın son kurbanı ise Avengers Endgame ekibi oldu.

Avengers ekibi yaşlandı

Marvel Sinematik Evreni’nde Hawkeye karakteriyle karşımıza çıkan Jeremy Renner rol arkadaşlarını yaşlandırma fırsatını kaçırmadı. Sette çekilen bir fotoğrafta FaceApp’in yaşlandırma filtresini kullandı. Kendisinin de yer aldığı fotoğrafta Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr ve Chris Evans‘ı görüyoruz. Hepsi 60 yaşını aşmış süper kahramanlar gibi görünüyor. İşin komik yanı Chris Evans’ın yaşlı halinin Avengers Endgame finalinde Steve Rogers’ın yaşlandırılmış haline çok benzemesi. Bu noktada ya FaceApp çok gerçekçi sonuç çıkartıyor ya da Marvel stüdyoları Steve Rogers’ı yaşlandırma işini çok iyi yapmış diyebiliriz.

Jeremy Renner’ın bu paylaşımının ardından Marvel hayranları da boş durmadı. Aynı uygulamanın gençleştirme filtresi kullanılarak oyuncuları ergenlik çağlarına geri döndürdüler. Büyük ilgi çeken ikinci fotoğraf da “genç Avengers” olarak adlandırıldı.

İlginizi çekebilir

Robert Downey Jr’ın 10 sene önceki deneme çekimi