reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Premium

YouTube Premium neden Android’de daha ucuz?

Uzun süredir beklenen YouTube Premium kısa süre önce Türkiye’de de açıldı. Ancak burada ilginç bir fiyat detayı ortaya çıktı.

YouTube Premium artık direkt olarak Türkiye’de de kullanılabiliyor. Buraya 3 aylık ücretsiz deneme süresiyle gelen YouTube Premium, normalde aylık 16,99 TL fiyat etiketine sahip. Ancak bu fiyat Apple kullanıcıları için daha yüksek. Apple’ın aldığı App Store komisyonu nedeniyle iOS kullanıcıları Premium servise aylık 21,99 TL ödeyerek sahip olabiliyor. Arada büyük bir fark yok ancak yine de bu durum kullanıcılar tarafından çok hoş karşılanmıyor. Google burada bir aile üyeliği de sunuyor. Bu pakette hanenizde yaşayan en fazla 5 aile üyesi (13 yaş ve üzeri) için 1 aylık ücretsiz deneme süresiyle aylık 25,99 TL fiyatla alınabiliyor. Aile paketine iOS kullanıcıları ise yine komisyondan dolayı aylık 33,99 TL ödemek zorunda. YouTube Premium servisi satın alındığı zaman sadece platform içerisindeki reklamları ortadan kaldırmıyor. Bu abonelik ile yakında Türkiye’de de açılacak YouTube Music’e erişim sağlanabiliyor. YouTube’u arka planda çalıştırarak müzik dinlemenize de imkan tanıyan paket, “YouTube Originals” altındaki orijinal içerikleri de beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Premium, Türkiye’de olumlu karşılandı

Ancak platforma aylık para ödeme fikri çoğu kişinin aklına yatmıyor. Reklam engelleyiciler nedeniyle zaten masaüstü kullanıcıları YouTube’da reklam görmüyor. Ancak mobildeki reklamlardan sıkılanlar için Premium güzel bir seçenek oluşturuyor. Bu arada arka planda çalışma özelliği de birçok kişi için gerçekten çok büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Gelişmiş akıllı yüzük modeli

İLGİLİ HABERLER