reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Tasarım

YouTube Premium paketinin Türkiye fiyatlarına zam geldi

 - Güncelleme: 04 Kasım 2023 01:29

Video alanının lideri konumunda yer alan YouTube, bugün bir zam ile gündemde. YouTube Premium özelinde fiyatlar artırıldı.

YouTube Premium paketi yapılan zam kapsamında artık Türkiye’de ciddi seviyede daha pahalıya satılıyor. Bugün burada gündeme gelen artış ile beraber bireysel paket için artık aylık 57,99 TL, aile planı için artık aylık 115,99 TL, öğrenci paketi için artık aylık 37,99 TL, yıllık paket içinse artık 579,99 TL verilmesi gerekiyor. Yıllık paketi daha önce 299 TL’ye satan ve bu konuda ciddi bir artış yapan Google, adımıyla birçok kullanıcıyı üzmüş durumda. YouTube daha bugün reklam engelleyici kullanımını engelleme sistemini genişlettiklerini duyurdu. Aktarıldığı kadarıyla altyapı artık ufak kapsamlı bir test olmaktan çıkıyor, daha sağlam bir temelde platformun aktif olduğu tüm ülkelere yayılıyor. Videolardaki reklamları sadece ücretli YouTube Premium abonelerine kapatan Google, geçtiğimiz aylarda reklam engelleyiciler açıkken platforma erişimi kapatmayı test etmeye başlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı kullanıcıların karşısına “YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez” mesajını çıkaran Google, reklamların platformun dünya genelindeki milyarlarca kullanıcıya ücretsiz kalmasını sağladığını belirtiyor, reklamlardan sıkılanları Premium almaya ya da sürece katlanıp reklam engelleyiciyi kapatmaya yönlendiriyor.

Firma bu testleri geniş çıkış öncesinde Türkiye’deki kullanıcılar için de devreye almıştı. AdBlock gibi reklam engelleyicileri kullanan kişilerin karşısına, “Youtube’da reklam engelleyicilere izin verilmez” uyarısını çıkaran firma, yeni altyapıda reklam engelleyici açıkken sadece üç video izlenmesine izin veriyor, burada özel bir uyarı çıkarılıyor.

YouTube Premium zammı yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin konsept elektrikli otomobil ile tanışın