reklamı kapat

POPÜLER

youtube music

YouTube’un çevrim içi müzik servisi beraberinde zam getiriyor

YouTube‘un uzun süredir beklenen çevrim içi müzik servisinin çıkış tarihi belli oldu. Bununla beraber video paylaşım platformunun getirdiği başka değişimler de bulunuyor.

YouTube, Apple Music ve Spotify rakibi çevrim içi müzik servisi YouTube Music‘i önümüzdeki salı gününden itibaren kullanıcıların beğenisine sunacağını açıkladı. Bu açıklamayla beraber çevrim içi video paylaşım devinin paralı üyelik sunduğu Red hizmeti de kılıf değiştiriyor. Red artık Premium adını alırken fiyat aylık 11,99 dolara çıkacak. Müzik servisi ise Music Premium adı altında aylık 9,99 dolara abonelikleri başlatacak. Music Premium üyeliğinde Premium’un aksine YouTube tarafında tüm videoları reklamsız oynatma, arka planda oynatma, indirme ve orijinal videolar yer almıyor. Music kısmında ise reklamsız müzik dinleme ve reklamsız klip izleme, arka planda dinleme ve indirme seçenekleri sunuluyor. Premium’da ise tüm özellikler açılıyor. Bu koşullarda Premium üyelik daha mantıklı görünüyor. Ancak Türkiye fiyatının her iki hizmet için de tuzlu olacağını söyleyebiliriz.
youtube

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Music Premium kademeli dağıtılacak

Video paylaşım devinin sunduğu bu üyelik kullanıcıları Premium hizmete yani Red’e yönlendirme üzerine olmuş gibi. Çünkü Red aboneleri küçük bir fiyat artışıyla beraber zaten müzik yeteneklerine de kavuşuyor. Bu da aynı zamanda halihazırda var olan ücretli kullanıcıları da 2 dolar farkla müzik servisine yönlendiriyor. Yani müzik uygulaması Spotify ve Apple Music ile giriştiği savaşa sıfırdan başlamıyor.

Resmi sitesi üzerinden e-posta adresinizi kaydedebilir, servis Türkiye’de aktif edileceği zaman önceden haberdar olabilirsiniz.