reklamı kapat

POPÜLER

Robert Downey Jr. YouTube Red

Robert Downey Jr.’dan beklenmedik YouTube Red dizisi

Robert Downey Jr. tam da Tony Stark’a uygun yepyeni bir seri ile YouTube Red‘de boy göstermeye hazırlanıyor. Ünlü aktörün yeni projesini yapımcı eşi Susan Downey üstleniyor.

YouTube’un aldığı yeni kararlarla giderek bir çevrim içi yayın servisine dönüşme çabası Robert Downey Jr.’ın heyecan verici projesiyle devam ediyor. Ünlü aktör YouTube Red için 8 bölümlük bir yapay zeka belgeselinde yer alacak. Aktör belgeselin sunucusu ve seslendirmeni olarak bulunacak. Tabii ki benzer örneklerinde olduğu gibi yapay zeka alanında uzman kişiler, bilim insanları, felsefeciler ve daha pek çoğu seride yer alacak. Yeni serinin ismi ise şimdilik bilinmiyor. Ancak önümüzdeki yıl yayınlanacağı açıklandı. Susan Downey’nin konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde: “Robert ve ben yapay zekaya karşı ortak bir meraka sahibiz; karmaşık ve çoğu zaman konuyu kutuplaştıran bir merak. Amacımız ise yapay zeka konusunu objektif, ulaşılabilir, zaman zaman iddialı ama eğlenceli bir şekilde keşfetmek.” Hatırlarsanız benzer bir belgesel de Chris Paine tarafından çekilmişti. Ancak o belgesel yapay zekanın tehlikelerine odaklanıyordu. Elon Musk‘ın da yer aldığı o belgesel hakkında buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şubat ayında Türkiye’ye de geleceği açıklanan ve fiyatları belli olan Red’in ise hala kullanıma sunulmadığını hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha profesyonel bir platform

Popüler video paylaşım platformunun yeni Red serileri ise YouTuber’ları kutuplaştırmaya başlamış gibi görünüyor. Yeni Red serilerinde YouTuber’lardan ziyade daha profesyonel işlere yer verdiğini duyuran platformun reklam verenler için cezbedici bir yolda olduğu görünüyor. Ancak platformun başındaki “You” (Sen) olgusu yavaş yavaş kayboluyor gibi. Amatör kullanıcıların kendilerini ifade ettiği popüler video paylaşım sitesi, işleri bir sonraki seviyeye taşıyarak profesyonel alana adım atmak istiyor gibi görünüyor.