reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için beklenen haber geldi

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ satın almayı düşünenlere güzel bir haberimiz var. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre telefona bordo ve yeni altın (Sunrise gold) renk seçeneği geliyor.

Bordo renkli Galaxy S9 bu ay itibarıyla Çin’de ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Sunrise Gold renk seçeneğine sahip Galaxy S9 ise haziran ayında Avrupa, Avustralya ve Asya’da piyasaya sunulacak.

Galaxy S8’nin kamerasında F/1.7 diyafram değeri kullanan Samsung, Galaxy S9’da F/1.5 ve F/2.4 arasında değişebilen diyafram değeri tercih ediyor. F/1.5 diyafram değeri sayesinde telefonun Galaxy S8’e kıyasla çok daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceğini belirtebilirz. Bununla birlikte Galaxy S9, 960 fps video kaydı yeteneğine de sahip.Yavaş çekimde otomatik arka plan müziği de ekleniyor. Bu müziği dilerseniz değiştirebiliyorsunuz. Yavaş çekimi GIF’e dönüştürebilir ya da geri de oynatabilirsiniz. Galaxy S9’u Galaxy S8’ten ayıran bir diğer önemli fark ise AR Emoji adı verilen özellik. Apple’ın Animoji özelliğine rakip olan özellik en basit tanımıyla emojilerin hareketlendirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların emoji’lerini yaratmaya imkan tanıyan özellik kişiselleştirmeye de yardımcı oluyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın Türkiye satış fiyatları ne kadar?

64 GB’lık Galaxy S9’un Türkiye satış fiyatı ise 4.599 TL, 64 GB’lık Galaxy S9+’ın Türkiye satış fiyatı ise 5.199 TL.

İlginizi çekebilir
Galaxy S9 ve iPhone X karşı karşıya