reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın ekran çözünürlüğü ortaya çıktı

Samsung’un dört gözle beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S9+ Geekbench testinde ortaya çıkmıştı. Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Geekbench testinin ardından bu kez HTML 5 testinde gün ışığına çıktı. HTML 5 test sonucuna bakıldığında telefonlardaki en boy oranı onaylandı. Test sonucuna göre telefonlarda 18.5:9 en-boy oranlı ekran kullanılacak.

Galaxy S8, Galaxy S8+ ve bu hafta tanıtılan Galaxy A8 (2018) modellerinde olduğu gibi 18.5:9 en boy oranı kullanılacağı belirtilen telefonlarda 2.940 x 1.440 piksel çözünürlüklü sonsuz ekran yer alacak. Android 8.0 Oreo yüklü geleceği ortaya çıkan telefonlarda Dolby Digital ve Dolby Digital Plus desteğinin yer almacağı ifade ediliyor. Telefonda dikey olarak konumlandırılmış çift kameranın yer alacağı söyleniyor.  Çift kameranın  görüntü kaybı yaşatmadan 2 kat optik yakınlaştırma yapmaya imkan tanıyacağı iddia ediliyor. Diyafram değeri henüz belli olmasa da iddialarda telefondaki kameranın diyafram değerinin F/1.7 olacağını belirtiyor. Çift kameranın aynı zamanda fotoğraflarda arka plan bulanıklaştırma özelliğine de destek vermesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ne zaman tanıtılacak?

Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. Galaxy S9 serisinin 26 Şubat‘ta Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılması bekleniyor.