reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, zorlu sağlamlık testinde [Video]

Samsung‘un yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, Square Trade tarafından oldukça zorlu sağlamlık testine sokuldu. Uzun süredir bu testleri yapan Square Trade, olaya bilimsel yaklaşıyor ve sonuçları gündelik durumların benzerlerinde test ediyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+, Samsung tarafından geliştirilmiş sonsuz ekrana ve geliştirilmiş sağlamlığa sahip olarak lanse ediliyor. Peki telefonlar bunun arkasını doldurabiliyor mu? Square Trade’in yıllardır aynı şekilde gerçekleştirdiği testlere görev hem evet hem de hayır. Yapılan testler sonucunda Galaxy S8 ve iPhone X‘dan daha sağlam çıkan telefonlar, yine de kırılma konusunda benzersiz bir sonuç ortaya koyamıyor. Hem ön hem de arkası cam olan telefonlar, bu nedenle daha ilk düşüşlerinde ciddi kırıklar alıyorlar. Kılıf ile kullanmanın zorunlu olduğu cihazlardan Galaxy S9 71 puan, Galaxy S9+ ise 76 puan alıyor. Bu puanla “orta-üst risk kategorisine” giren telefonlar, dev model Note 8‘den daha iyi performans ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın diğer dikkat çeken teknik özellikleri

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB depolama , normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Telefonlar Türkiye’de 4.599 TL başlangıç fiyatına sahipler.

Video