reklamı kapat

POPÜLER

makita

Dahili bataryadan güç alan taşınabilir kahve makinesi

Elektrikli el aletleri üreticisi Makita, pil gücüyle çalışan yeni bir kahve makinesini tanıttı. CM501DZ olarak adlandırlan taşınabilir kahve makinesi 18V BL 1860 lityum iyon pilden güç alıyor.

640 ml veya 5,3 bardak demlemek için yeterli olan kahve makinesi, Nespresso’nun makinelerinde olduğu gibi kahve kapsülleriyle çalışıyor. Makinenin ağırlığı ise 1,5 kilogram. Makita birkaç yıl önce ilk kablosuz kahve makinesini piyasaya sürmüştü. Şirketin makineler için çeşitli kahve kapsülleri de sattığını belirtelim. Sağlamlığıyla dikkat çeken kahve makinesinin özellikle inşaat şantiyelerinde işçiler tarafından tercih edileceği ifade ediliyor. Japonya’da piyasaya sürülen makinenin satış fiyatı ise batarya dahil 11.900 yen (112 dolar) olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nespresso da mobil cihazlarla kontrol edilebilen makinesini tanıtmıştı

Nespresso yaklaşık iki yıl önce mobil cihazlarla kontrol edilebilen espresso makinesi Prodigio’yu satışa sunmuştu. Espresso makinesini daha önce piyasaya sunulan Nespresso makinelerinden ayıran fark ise mobil cihazlarla iletişim kurabilmesi. Makine bünyesinde barındırdığı Bluetooth desteğiyle akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol edilebiliyor. Bluetooth bağlantısının olmadığı durumlarda manuel olarak da kontrol edilebilen makinede espresso, ristretto ve lungo olmak üzere üç farklı kahve çeşidi yapılabiliyor. Makinenin yurt dışı satış fiyatı ise 249 dolar.