reklamı kapat

POPÜLER

kahve makinesi

“Daha iyi kahve” için Kolombiya’da geliştirilen ilginç kahve makinesi [Video]

Kahve severlerin çok hoşuna gidecek bu kahve makinesi, hem hazırlama süresini kısaltıyor hem de aromanın daha yoğun kalmasına yardımcı oluyor.

Dünyada içilen kahvelerin çoğu Kolombiya’dan geliyor. Kahveyle bu kadar haşır neşir olan bir ülkeden böyle bir ürünün çıkmasıysa hiç şaşırtıcı değil. FrankOne ismindeki kahve makinesi üzerinde bulunan tek tuşa basılmasıyla içeceği hazırlamaya başlıyor. Eduardo Umaña tarafından geliştirilen ürün, kahve yapmak için dünyada ilk ve tek olan “Vakumlu Ayrıştırma Teknolojisini” kullanıyor. Bu şekilde elde edilen aroma ise bilinen hazırlama yöntemlerine göre daha yoğun ama aynı zamanda daha tatlı bir içeriğe sahip oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4 dakikalık hazırlama süresiyle dünyanın en hızlısı

FrankOne ile hazırlama işlemi sadece 4 dakikada tamamlanabiliyor. Bu da onu bu alanda dünyanın en hızlısı yapıyor. Aromayı tek tuşla elde edebilen ürünün sahip olduğu teknolojiyse şu şekilde çalışıyor: Alttan uygulanan vakum gücü sayesinde tadılabilecek kısım, çekirdeklerden tamamen ayrılıyor. İşlem sırasında ortaya çıkan acı krema da atıldığı için hem yoğun hem daha tatlı bir kahve aroması elde ediliyor. Geliştirici Umaña, hazırlama işlemi öncesi makineye koyulan kahvenin bir 30 saniye kadar kalmasını öneriyor. Kısa bir beklemeden sonra 4 dakikalık yapım sürecinin başlatılabileceğini ve kahvenin hazırlanabileceğini söylüyor. Su geçirmediği için yıkanabilme imkanı da bulunan FrankOne, USB ile iki saatlik bir şarjın ardından 150 bardak kahveye kadar şarj istemiyor. Ürünü daha yakından inceleyip satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.