reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk “krep yazıcısı”: PancakeBot [Video]

Kahvaltı sofralarının favorileri arasında yer alan krepler her ne kadar çok lezzetli olsa da, kimi zaman onca krep hazırlamaya üşeniyoruz. Hele de internette farklı şekillerde krepleri görünce bu fikirden tamamen vazgeçme noktasına geliyoruz. Ancak artık hafta sonu kahvaltısında ailenize farklı tasarımlarda krepler yapabilmek için çok yetenekli biri olmanıza gerek yok. PancakeBot istenen her türlü tasarımı bir yazıcı misali kreplerle oluşturuyor.

Dünyanın ilk krep yazısı olarak tanımlanan PancakeBot sloganının hakkını tam anlamıyla veriyor. İster kendi tasarımlarınızı, ister hazır çizimleri kreplerin üzerine aktarmanıza yardımcı oluyor. Böylece tavanın başında saatler geçirmeden istediğiniz kadar özel tasarım krep pişirebiliyorsunuz. PancakeBot’a özel hazırlanan tasarımlar firmanın internet sitesi üzerinden paylaşılıyor. Böylece onları PancakeBot’un algılayabileceği bir formata dönüştürmeye gerek kalmıyor. Beğendiğiniz tasarımı hafıza kartına aktarıyor, bu kartı cihaza takıyor ve krep hazırlamaya başlıyorsunuz. Sıkıştığınız zaman yine firmanın sitesindeki eğitici videolara bakmak yeterli oluyor.

Yazım hızı ayarlanabilen bu cihazda kreplerin piştiği tepsi bölümü sonradan çıkartılabiliyor. Pişirdiğiniz kreplerin asla yapışmadığı bu tepsi kolayca temizlenebiliyor. Son olarak belirtmemiz gerekiyor ki PancakeBot‘a sahip olmak için ise 269 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Mutfakta büyük kolaylık sağlayan bu cihazın çalışma prensibini anlamak için haberimizin başlangıcındaki videoya göz atabilirsiniz.