reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk tam renkli masaüstü 3D yazıcısı nihayet karşımızda: da Vinci Full Color [Video]

Teknoloji tutkunları için pek çok duyuruya ev sahipliği yapan IFA 2017’de makerları heyecanlandıracak yeni ürünler de tanıtıldı. Bu duyurulardan biri de XYZprinting‘e ait.

Hala gelişmekte olan 3D yazıcı pazarında alınan baskılar için yaşadığımız en büyük sıkıntılardan bir ya tek renk basabiliyor olmak ya da aynı anda en fazla iki renk tercih etmek zorunda kalmak. Ancak XYZprinting’in yeni duyurusu bunu değiştirmeye hazırlanıyor. Dünyanın ilk “tam renkli” masaüstü 3D yazıcısını tanıtan XYZprinting, da Vinci Full Color ile baskıların seyrini değiştiriyor. Profesyonellerden hobicilere pek çok makerın heyecanla beklediği cihazın çalışma dinamikleri ise geçmişte bu sorun için çözüm üreten 3D yazıcılardan bir parça farklı. Naylon tozu ya da birden fazla filamente ihtiyaç duymayan da Vinci Full Color, renkleri filamente bizzat enjekte ediyor. Yani neredeyse normal bir yazıcı gibi çalışıyor.

Baskı sırasında filamente kullanılması gereken rengi enjekte ettiği için renk konusunda neredeyse sınırsız seçenek sunan da Vinci Full Color, renkli baskılara sınıf atlatıyor. Baskıdan sonra boyama derdi olmadan daha gerçekçi prototipler alınabilir ya da en basiti renkli bir figürü birkaç saat içinde basabilirsiniz. da Vinci Full Color’ın filametleri 35 dolara kullanılan mürekkep ise 65 dolara satılacak. Ön siparişteki 3D yazıcıyı satın almak içinse 3 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. Ön sipariş bitiminde cihazın fiyatının 3.500 dolar olacağını da ekleyelim.

VİDEO