reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü isimlerin sahne aldığı Apple Müzik Festivali için yolun sonu görünüyor

Apple tarafından düzenlenen ve ünlü isimlerin sahne almasıyla dikkat çeken Apple Müzik Festivali yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. Son gelişmelere bakılırsa Apple konser etkinliklerini farklı bir şekilde değerlendirmeyi amaçlıyor. Bu planlar doğrultusunda Apple Müzik Festivali etkinlikleri son bulacak.

Kısaca bahsetmek gerekirse, Apple’ın konser etkinlikleri 2007 senesinde iTunes Festivali ismiyle başlamıştı. Bu dönemde etkinlikler bir ay boyunca sürüyordu. Her gece farklı bir sanatçı sahne alıyordu. Geçtiğimiz sene Apple Müzik’in kullanıma sunulmasının ardından festival formatı da değiştirildi. Önce isim iTunes Festivali’nden Apple Müzik Festivali‘ne dönüştürüldü. Etkinlikler ise tüm Apple Music kullanıcıları tarafından canlı izlenebiliyordu. Ardından etkinlikle sadece on geceyle kısıtlandı. Birçok ünlü sanatçının sahne aldığı bu festival geçtiğimiz sene onuncu yılını kutladı. Bu etkinlikler kapsamında Pharrell Williams, One Direction, Florence + The Machine, Elton John, The 1975, Disclosure gibi isimler izleyici karşısına çıkmıştı.

Music Business Worldwide‘ın haberine bakılırsa Apple ismiyle özdeşleşen müzik festivalini sonlandırmak istiyor. Fakat bu Apple’ın konser çalışmalarını tamamen bırakacağı anlamına gelmiyor. Aksine teknoloji devi etkinlikleri belli bir süreyle kısıtlamak yerine sene içine yaymayı planlıyor. Apple’ın bu sene Apple Müzik Festivali’nde sahne alacak isimleri hala açıklamamış olması da bu iddiaları güçlendiriyor.

YORUMLAR