reklamı kapat

POPÜLER

Big Mac kutusuyla aydınlatılan nefes kesici portreler [Video]

Profesyonel olsun ya da olmasın fotoğrafla uğraşan pek çok kullanıcı için sayısız aksesuar bulunuyor. Bu aksesuarların başında da ışıkla ilişkili olanlar geliyor. Geniş bir fiyat aralığında aydınlatma için pek çok aksesuar bulmak mümkün. Ancak yaratıcı küçük bir deneyle masrafı bir Big Mac fiyatına da indirebilirsiniz.

Başarılı bir fotoğraf çekmenin yolu aydınlatmayı akılcı kullanmaktan geçiyor. Ancak tüm o ekipmana ayıracak bütçeniz yoksa Fransız fotoğrafçı Philippe Echaroux‘ya yapılmış meydan okuma ilginizi çekebilir. Yeni şeyler denemekten çekinmeyen Echaroux, portre fotoğrafçılığı için farklı bir aydınlatma sistemi kullanmak zorunda kalmış. Echaroux’a sunulan koşul McDonald’s kutularından geçiyor. Aydınlatma için McDonald’s menüsünden yararlanması istenen fotoğrafçı yaratıcılığını konuşturuyor. Bir Big Mac kutusu alan Echaroux, kutunun alt kısmına bir el feneri yerleştiriyor ve pipetle kutuyu belli bir eğim yapacak şekilde sabitliyor. Işık önce kutunun üst kısmına vuruyor, sonrasında yumuşayarak modelin yüzüne yansıyor.


Tabii Echaroux’un çekim koşulları sadece Big Mac kutusundan ibaret değil. Echaroux’un çalışması bir koşulu daha içeriyor. Portreleri iPhone’la çekmek zorunda olan Echaroux’un aynı şekilde yine çektiği görüntüleri de iPhone’la düzenlemesi gerekiyor. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça etkileyici. Philippe Echaroux’un tüm bu macerasını haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz.

VİDEO