reklamı kapat

POPÜLER

Sphero’nun Star Wars serisi iki yeni droid’le genişliyor [Video]

Sphero, droid koleksiyonunu genişletiyor. 2015 yılında bir milyonun üstünde satan BB-8’in yanına R2-D2 ve BB-9E geliyor.

Sphero Force Awakens filmiyle beraber Star Wars koleksiyonuna BB-8’i eklediğinde R2-D2’nun yokluğunu bir hayli hissetmiştik. Serinin ikonik droid’i sonunda hak ettiği akıllı figüre kavuşarak Sphero’nun sitesindeki yerini aldı. Star Wars hayranlarının bir çırpıda koleksiyonlarına eklemek isteyeceği R2-D2, Sphero’nun diğer robotlarında olduğu gibi mobil uygulamayla uyumlu çalışıyor. Uzaktan kontrol edebileceğiniz R2-D2 orijinale en yakın şekilde tasarlanmış. Dahili hoparlörleri sayesinde sesleri çıkarabilen R2-D2, halı gibi zorlu zeminlerde de ilerleyebiliyor.

Sphero’nun R2-D2 ile beraber duyurduğu bir diğer drone ise First Order temasıyla geliyor. BB-8’e tasarım açısından oldukça benzeyen droid’in hareketleri de BB-8’ten çok farklı değil. BB-9E ismine sahip olan mini droid uygulama aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Üstünde mavi ve kırmızı LED’ler bulunan mini drone, karanlık tarafa hizmet ediyor. R2-D2 ile hemen hemen ortak özellikleri olan BB-9E yurt dışında 150 dolar fiyatla satışta. R2-D2 içinse 180 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

VİDEO