reklamı kapat

POPÜLER

Nokia telefon sahiplerine Android 8.0 Oreo müjdesi

Google’ın Android’in yeni versiyonu olan Oreo‘yu duyurmasının ardından tüm akıllı telefon kullanıcıları aynı sorunun yanıtını merak ediyor: Telefonum yeni Android güncellemesini alacak mı? Akıllı telefon üreticileri bu konuda birer birer açıklama yapıyor. Son olarak sıra piyasalara geri dönen Nokia‘ya geldi.

Hatırlayacağınız üzere Android 8.0 Oreo‘nun getireceği yenilikler ağustos ayının sonuna doğru ortaya çıkmıştı. Uzunca bir süre Android O ismiyle andığımız yeni versiyonun hangi telefonlara geleceği ise büyük bir merak konusu. Tahmin edebileceğiniz üzere güncelleme önce Pixel ve Nexus cihazlar tarafından indirilebilecek. Son açıklamalara bakılırsa Sony akıllı telefonlar da güncellemeden mahrum kalmayacak. Twitter sayesinde ortaya çıkan yeni gelişmelere göre benzer bir durum Nokia cihazlar için de söz konusu olacak.

Konuya HMD Global’dan Juho Sarvikas açıklık getirdi. Ürün müdürü olan Sarvikas şahsi Twitter hesabı üzerinden Nokia 3‘ün ağustos ayının sonunda Android 7.1.1’e geçeceğini duyurdu. Ardından takipçilerinden biri Nokia 5 ve Nokia 6 için Android Oreo güncellemesinin gelip gelmeyeceğini sordu. Juho Sarvikas ise “Tüm akıllı telefonlarımız Android Oreo’ya geçiş yapacak. Buna Nokia 3 de dahil. Şimdilik güncellemenin ne zaman geleceğine dair yorum yapamam çünkü başım belaya girsin istemiyorum.” sözleriyle cevap verdi. Böylece akıllı telefon noktasında tercihini Nokia’dan yana kullananların pişman olmayacağı anlaşılmış oldu.