reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 8
Nokia 8
Nokia 8
Nokia 6
Nokia 5

Nokia’nın amiral gemisi telefonu Nokia 8 ile ilgili güzel haber

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Nokia 3, 5, 6 ve 8 telefonlarına bu yılın sonunda Android 8.0 Oreo güncellemesinin geleceğini sizlere aktarmıştık. HMD Global tarafından onaylanan bu bilginin üzerinden çok geçmeden Nokia, amiral gemisi telefonu Nokia 8 için beta programı başlattı.

Beta programına katılan Nokia 8 kullanıcıları Android Oreo güncellemesini telefonlarına yükleyebiliyor.

Nokia 8’e Android 8.0 Oreo beta nasıl yüklenir?

Kullanıcıların bu güncellemeyi telefonlarına yükleyebilmesi için ilk etapta kayıt yapması ve ardından IMEI/operatör bilgisini vermesi gerekiyor. Bu işlemin ardından Nokia 8 kullanıcıları Android Oreo’yu telefonlarına indirebiliyor.

Android 8.0 Oreo’nun sunduğu yenilikler neler?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor.

Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Nokia 8’in çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

Bu arada belirtmekte yarar var. Nokia 8 haricinde Nokia 3, 5 ve 6 modellerine de kısa bir süre içerisinde Android 8.0 Oreo indirmeye sunulacak.